Jednoduše zdravý spánek

Spánek ve své
nejpřirozenější podobě

Holistický spánkový systém podporuje všechny potřeby těla na spánek pomocí inovativního designu, který prokazatelně zmírňuje bolesti zad, zmírňuje příznaky alergií a zlepšuje hluboký spánek. SAMINA pracuje s nakloněným spánkem s hlavou mírně nad nohama, což zlepšuje regulaci krevního tlaku a detoxikaci mozku. Jako ekologický výrobek bez obsahu kovů má i uzemňovací podložku, která pomůže dostat tělo zpátky do rovnováhy, zlepšuje okysličování červených krvinek a snižuje škodlivé záněty. Dobrý odpočinek bez pocení také pomáhá s psychickými problémy a depresí. Už první noc zažijete spánek ve své nejpřirozenější zdravé formě a znovu se dostanete zpátky do kontaktu s Vaším vrozeným rytmem spánku a bdění.

Uzemněný spánek Lokosana®

Uzemnění, stejně jako chůze naboso po zemi, dává vašemu tělu přímé spojení se Zemí a umožňuje ještě kvalitnější spánek.

Ještě na přelomu minulého století většina lidí pracovala venku a byla v přímém kontaktu se zemí. Dnes většina z nás tráví většinu času v uzavřených prostorách oddělených od země. Náš moderní životní styl a návyky – jako například nošení bot s gumovou podrážkou – nás ještě víc odpojují od země. Důsledkem toho mnozí z nás zažívají hromadění statické elektřiny v našem těle, což může vést k zánětům a potencionálně k mnoha dalším problémům.

Prohlédnout podložku Lokosana

Přímý kontakt se zemí nám pomáhá uvolnit pozitivně nabité elektrony do negativně nabité Země, což nám pomáhá dosáhnout rovnováhu. I proto není žádnou novinkou, že se většina lidí cítí osvěžená, když si venku užívá sluneční paprsky a chladný vánek naboso. Cílem systému Lokosana® je obnovit přirozený, vyvážený elektrický stav vašeho těla během spánku.

Bez řádného spánku a vyhýbání se toxinům a mikrobům, jež se nacházejí v postelích většiny lidí, je většina léčebných zákroků, s nimiž se pacienti setkávají, oslabená. Považovala jsem za naprosto nevyhnutelné řešit s pacienty problémy s elektromagnetickými poli, které zhoršují spánek, a zároveň jsem pociťovala potřebu vybavit ložnice lidí netoxickými a bezpečnými produkty. Spánkový systém SAMINA má jedinečný design a složení. Nechybí v něm ani podložky Lokosana. Na vlastní oči jsem viděla rozdíl, který SAMINA dosáhla v zlepšování kvality života a zdraví mých pacientů.

Dawn DesylviaPediatrička

Nakloněný spánek Gravity®

Spánek s tělem v nakloněné poloze s hlavou zvednutou mírně nad chodidla může být zdrojem lepší regenerace, zdraví a vitality.

Jednou z nejnovějších inovací spánku díky aktuálním vědeckým poznatkům je patentovaná šikmá postel SAMINA Gravity Inclined Bed. Abyste pochopili naše nadšení, musíte znát nejnovější výzkum v tomto tématu a začít spávat s hlavou nad nohama.

Myslí si to i profesor Dr. Karl Hecht, jenž 30 let vedl spánkovou medicínu na uznávané berlínské Charité a byl také členem Ruské akademie lékařských věd. Díky jeho práci ve vesmírné medicíně, práci dalších vědců v oboru a týmu SAMINA jsme mohli prozkoumat přínos spánku v mírném náklonu.

Většina mých pacientů, kteří vyzkoušejí nakloněný spánek, se nikdy nevrátí k jejich původnímu stylu spaní. Také spávám pouze na produktech SAMINA, které pomáhají podporovat přirozené zdraví těla.

Tom MoorcroftOsteopatický lékař a wellness advokát

Problémy s horizontálním spaním

Při horizontálním spánku se zvyšuje nitrolebeční tlak. Když je mozek vystavený většímu tlaku v důsledku naší odpočinkové polohy, existují převážně v oblasti krku různé tlakové receptory, které přispívají ke snížení krevního tlaku, a tím pomáhají předcházet nadměrnému nitrolebečnímu tlaku. To znamená, že náš krevní tlak je nižší, když spíme a když ležíme vodorovně. Být dlouhodobě ve svislé poloze je však také problematické a ti, kdož pracují na nohou celý den, mohou na konci dne pocítit neblahé účinky na své opuchlé nohy a kotníky. Kromě toho při horizontálním spánku existuje i trvalý tlak na oči, uši, obličej, dutiny a dásní. Zvýšení nitrolebečního tlaku také zvyšuje výskyt hypoxie a hypoglykemie.

Gravitačně nakloněná postel

Šikmé lůžko používá nastavitelný sklon, jenž umožňuje zdravý odpočinek a spánek s gravitační sílou. Inovativní šikmá postel byla vyvinuta ve spolupráci s firmou Luxlet a nabízí několik výhod. Má preventivní účinek na snížení chrápání a spánkové apnoe. Poskytuje úlevu těm lidem, kteří trpí pálením žáhy a refluxem. Spánek na šikmém lůžku pomáhá podporovat lidi se syndromem neklidných nohou a také pomáhá lymfatickému systému v těle (systém orgánů a tkání, které zbavují tělo nežádoucích toxinů). Ve všeobecnosti může zlepšit zdraví srdce, krevní oběh a regulaci krevního tlaku. Takováto postel je poté zdrojem lepší regenerace, zdraví, vitality a pohody.

Bolesti zad

SAMINA může účinně zmírnit či odstranit bolesti zad související s nedostatečnou oporou v posteli.

Patentovaný systém lamel sleduje obrysy vaší páteře a podporuje její tvar po celou noc. Když umisťujeme své tělo během spánku do nepřirozených poloh, cítíme důsledky i během dne. Postel bez dobré opory zad může ve skutečnosti způsobovat problémy i tam, kde žádné nebyly. Průměrně strávíte v posteli asi 7 až 9 hodin v noci, což může představovat dlouhodobý stres na vašich zádech.

Prohlédnout lamelový rošt

Ručně vyráběné postelové systémy SAMINA pomáhají lidem s bolestmi zad, po úrazech a nehodách a také jsou užitečné při běžném stresu z dlouhého sezení na kancelářské židli, stání, chůze a účinků stárnutí, které pociťujeme všichni.

Astma a alergie

Systém zdravého spánku je díky organickým materiálům méně náchylný pro nezvané hosty, jako jsou roztoče, plísně, bakterie nebo plíseň.

To, kde spíte, určuje to, co dýcháte. Spíte v chemické továrně nebo na čerstvém horském vzduchu? SAMINA je ručně vyrobena v pohoří Vorarlberg v Rakousku, kde je vzduch čistý a zdravý. Naše výrobní centrum je podobně neposkvrněné a absence strojů při ruční výrobě zajišťuje čistotu přírodních a organických materiálů použitých v každém produktu. Máme nekompromisně vysoké standardy čistoty a nedostatek petrochemických a jiných dráždivých látek, které se vyskytují ve většině matrací, vám zajisté pomohou lépe dýchat. Kromě toho je náš systém „samočistící“ díky svému provedení a prodyšnosti materiálů, takže vlhkost nezůstává uvězněna vevnitř, ale jednoduše se odpařuje do okolního vzduchu.

Suchá postel je méně náchylná k nezvaným hostům jako roztoči, plísně, bakterie nebo páchnoucí plíseň. Navíc vysoký obsah lanolinu ve vlně SAMINA je přirozeným odstrašujícím prostředkem pro roztoče, kteří kolonizují hluboké materiály a syntetické potahy běžných matrací. Pozoruhodný je i fakt, že fekální látky roztočů jsou rozšířeným lidským alergenem. Pokud tedy máte jakékoliv těžkosti s dýcháním nebo po probuzení pociťujete svědění a cítíte se neodpočatě, považujte za viníka svou postel.

Jako lékař, který svou praxi zaměřuje na enviromentální medicínu a zdravý životní styl, jsem v praxi přišel na opravdu zajímavý jev. Viděl jsem, že v mé praxi je velmi malý počet pacientů, kteří se zdají být mimořádně citliví na materiály, z nichž jsou vyrobeny jejich matrace a polštáře. Až nedávno jsem dostal možnost vylepšit svou postel o matrace a rám SAMINA. Rozhodl jsem se investovat do svého zdraví o něco víc, hlavně vzhledem ke všem výzkumům, které ukazují, jaký důležitý je kvalitní spánek při prevenci nemocí jako kardiovaskulární onemocnění, demence a onemocnění kognitivních funkcí.
Ve zkratce, byl jsem mimořádně spokojený se zlepšeními, které ve spánku zažívám od přechodu na postel SAMINA v porovnání s mou předchozí matrací z organického latexu. Oba produkty jsou skvělými možnostmi ke zlepšení kvality spánku a snížení rizika vzniku jakýchkoliv symptomů. Můžu spokojeně doporučit každému, kdo má zájem o optimalizaci svého zdraví, aby zvážil přechod na postel SAMINA.

Aviad Elgez, NDLékař v oblasti neuropatie

Detoxikace

Nedostatek spánku má na váš imunitní systém stejné nepříznivé účinky jako fyzický stres nebo nemoci.

Většina lidí si neuvědomuje výhody detoxikace, které vyplývají ze zdravého spánku. Podle Národního institutu zdraví „spánek mění buňkovou strukturu mozku“, aby mohl mozek vyplavovat škodlivé toxiny. Během spánku se totiž prostor mezi mozkovými buňkami zvětšuje, což umožňuje mozku vyplavit toxiny, které se na hromadí během bdění. Vyplavování těchto toxinů má mnoho pozitivních účinků, jako například snížení rizika srdečních onemocnění a snížení krevního tlaku.

Zdravý spánek proto může pomoci lidem, kteří trpí chronickými onemocněními, jako jsou Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, skleróza multiplex, poruchy gastrointestinálního traktu, onemocnění ledvin, a dokonce i při problémech s chováním dětí. Přírodní produkty celé řady produktů pro zdravý spánek od společnosti SAMINA byly vyvinuty s ohledem k tomuto jedinečnému poslání: pomáhat podporovat zdraví během spánku. Díky nakloněné posteli Gravity ještě víc zvyšuje detoxikaci a regeneraci.

Väčšina ľudí si neuvedomuje výhody detoxikácie, ktoré vyplývajú zo zdravého spánku. Podľa Národného inštitútu zdravia „spánok mení bunkovú štruktúru mozgu“, aby mozog mohol vyplavovať škodlivé toxíny. Počas spánku sa totiž priestor medzi mozgovými bunkami zväčšuje, čo umožňuje mozgu vyplaviť toxíny, ktoré sa nahromadia počas bdenia. Vyplavovanie týchto toxínov má mnoho pozitívnych účinkov, ako napríklad zníženie rizika srdcových chorôb a zníženie krvného tlaku.

Zdravý spánok preto môže pomôcť ľuďom, ktorí trpia chronickými ochoreniami, ako sú Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, skleróza multiplex, poruchy gastrointestinálneho traktu, ochorenie obličiek a dokonca aj pri problémoch so správaním detí. Prírodné produkty celého radu produktov pre zdravý spánok od spoločnosti SAMINA boli vyvinuté s ohľadom na toto jedinečné poslanie: pomáhať podporovať zdravie počas spánku. Vďaka naklonenej posteli Gravity ešte viac zvyšuje detoxikáciu a regeneráciu.

Pocení

Díky otevřené cirkulaci vzduchu, prodyšným vrstvám a přírodním materiálům vytváří SAMINA vhodné podmínky pro spánek v suchu a bez pocení.

Během naší přirozené detoxikaci se potíme ve spánku všichni. SAMINA díky otevřené cirkulaci vzduchu, prodyšným vrstvám a přírodním materiálům vytváří vhodné podmínky, které vám pomohou usnout v suchu a nenarušovat spánek kvůli pocení. Podle výsledků studie vykonané Univerzitou v Leeds, pomáhá vlněné ložní prádlo normalizovat teplotu spánku výrazně více než peří, prachové peří nebo polyesterová vlákna. Ručně sbíraná vlna je odpovědí na přehřívání během spánku pro lidi, co se výrazně potí.

SAMINA je také vhodná i pro páry. Dva různí lidé sdílející stejnou postel a ložní prádlo mohou „samoregulačně“ udržovat své individuální tělesné teploty a pohodlněji spát. Podle našich zkušeností mnoho párů trpí kvůli rozdílné teplotě v posteli a vlněné materiály na ložní prádlo pomáhají párům opět spolu usnout v harmonii.