O nás

Už více než 25 let zlepšujeme spánek pomocí vysoce kvalitních organických přírodních produktů a inovací.

Výrobní centrum SAMINA se nachází ve městě Frastanz v rakouském regionu Vorarlberg uprostřed přírody s nádherným výhledem na zasněžené Alpy. Zde se rodí každý produkt SAMINA. Všechny suroviny, s nimiž pracujeme, musí plnit nejvyšší standardy kvality a podléhají nejpřísnějším kontrolám. Organická bavlna s certifikací GOTS a organický latexový kaučuk s certifikací GOLS jsou později sestaveny do tvarů a forem pro naše produktové řady. Ručně vyrobeny v nedotknutém čistém vzduchu a téměř posvátném tichu hor. Jen tradiční řemeslné zpracování zaručuje, že každý kus SAMINA je vyrobený a přivedený k dokonalosti s láskou ke každému detailu.

Rostoucí počet lidí trpících problémy se spánkem a zády je pro nás závazkem pokračovat v naší misi vyrábění ultimátního systému pro dobrý spánek.

Prof. Dr. Günther W. Amann-JennsonZakladatel společnosti SAMINA

Příběh zakladatele

Spánkový psycholog Prof. Dr. Günther W. Amann-Jennson měl 13 let soukromou psychologickou praxi ve Feldkirchu, malé vesničce v západním Rakousku. Pořád věřil, že spánek je základním indikátorem zdraví pacienta a jeho zkušenosti potvrdily, že pacienti s psychickými problémy zpravidla nespí dobře. Bylo však obtížné rozlišit příčinu od následku. Proto se Dr. Amann-Jennson rozhodl zlepšit spánek svých pacientů pro terapeutické účely. Aby to udělal, vyvinul integrovaný „koncept zdravého spánku“ ke zlepšení kvality spánku a následně vyvinul i první prototyp spánkového systému. Sebevědomý, že má životaschopné řešení, se pokusil prodat prototyp známým matracovým společnostem. Po vícenásobném odmítnutí od známých společností a výrobců se to Dr. Amann-Jennson rozhodl udělat sám. V roce 1988 založil společnosti SAMINA, kde vyvíjel inovativní produkty zdravého spánku, které jsou účinné, ekologické a schopné změnit život svým uživatelům.

Šetrný proces výroby

Po stříhání se ovčí vlna jemně pere a poté se pečlivě zpracuje na vlněné rouno a jiné tkaniny schválené k použití. Při tradiční výrobě stroje ničí přirozené vlastnosti surovin, proto SAMINA nezpracovává masivní dřevo používané na lamely nebo rámy. Věříme v sílu přírody – a ruční výrobní proces, aby si tuto sílu zachovala. Toto je jediný způsob, jak mohou cenné vlastnosti materiálů zůstat čisté – a umožňuje nám to nabídnout výrobek, s nímž si vychutnáte spánek v jeho nejčistější formě.

Tradiční řemeslo

Výrobky, jež společnost SAMINA vyrábí, jsou jedinečné. Každá jednotlivá vyrobená lamela je testována na kvalitu a pečlivě integrovaná bez lepidla. Každá vrchní vrstva, každá peřina a každý polštář je ručně plněný a dokončený komplikovaným křížovým stehem v naší vlastní místnosti na šití. To nám umožňuje předcházet studeným mostům (mezerám) jako v tradičních čtvercových, nepružných švech se zámkovým stehem.

Uhlíkově neutrální výroba

Společnost SAMINA vyrábí své výrobky ve Frastanzi od roku 1989. Zodpovědnost při zacházení s přírodními zdroji je pro nás všechny důležitá a v roce 2015 jsme se rozhodli pro výrobní postupy šetrné k životnímu prostředí a uhlíkově neutrální; od těžby surovin a ručního výrobního postupu až po dodávku našim zákazníkům.